20 lat studenckiej przedsiębiorczości w Krakowie

W Dworku Białoprądnickim w Krakowie spotkało się kilka pokoleń ludzi, których łączy wspólna praca społeczna, na rzecz promowania studenckiej przedsiębiorczości

Fot. Ilona Jasica

Dnia 9 marca odbyła się Gala XX-lecia Stowarzyszenia YPI Consulting, działającego od 2003 roku na rzecz krzewienia młodzieżowej przedsiębiorczości wśród studentów krakowskich uczelni. Jest to jedna z trzech w Polsce, obok Warszawy i Poznania organizacja pozarządowa, działająca według popularnego w Europie modelu Junior Enterprise. Pozwala on studentom na zdobywanie doświadczenia biznesowego, dzięki samodzielnej realizacji projektów konsultingowych dla firm. Sieć Junior Enterprise to największa sieć doradcza, licząca kilkaset oddziałów w Europie.

W ciągu 20 lat działalności, przez szeregi organizacji, przewinęło się kilkaset osób z krakowskich uczelni, czyniąc z niej kuźnię talentów. Doświadczenie w YPI Consulting jest cenionym punktem w CV, rozpoznawalnym przez większość pracodawców. Organizacja rekrutuje studentów pierwszych lat studiów z kierunków technicznych i marketingowych.