Historia w pełnej palecie kolorów

Pewien młodzieniec żył sobie w słonecznej Portugalii. Na co dzień przebywał na uczelni wyższej. Rutyna dnia powszedniego z czasem zaczęła go nieco przytłaczać, aż pewnego razu obudził się w nim duch przedsiębiorczości i porwał go w nową rzeczywistość…

Stwierdził, że same studia to dla niego za mało i postanowił założyć organizację, by móc samodzielnie realizować projekty i zdobyć doświadczenie w prowadzeniu firmy.

Pomysł okazał się strzałem w 10. Idea spodobała się wielu ludziom i została rozpowszechniona w Europie oraz na całym świecie. I tak też dotarła do Polski, gdzie w 2002 roku w podobnych okolicznościach powstało Stowarzyszenie YPI Consulting.

Od tej pory YPI łączy młodych, aktywnych ludzi, wykorzystujących swoją wiedzę i innowacyjne pomysły w różnorodnych projektach, wspierających rozwój biznesu w całej Polsce.

Pasja i zaangażowanie scalają członków YPI w jeden organizm. Tam gdzie kreatywność spotyka się z entuzjazmem, powstaje mnóstwo ciekawych pomysłów…

O współpracy z innymi organizacjami

…a pomysły płyną nie tylko z Krakowa. W Polsce są także dwie inne organizacje działające w podobny sposób – PBDA (Poznań) oraz ConQuest (Warszawa) współpracujące z zespołem z YPI.

Dwa razy do roku wszystkie trzy spotykają się na Meetingu, podczas którego dzielą się swoją wiedzą, umiejętnościami, zainteresowaniami..

Tak rodzi się profesjonalizm. A poświadczeniem tego jest przynależność do JADE – międzynarodowej organizacji zrzeszającej tzw. Junior Enterprises (np. YPI, PBDA, ConQuest) z całego świata.

 

Czym jest JADE?

JADE to niepolityczna organizacja non-profit, zrzeszająca podobnie działające jednostki tzw. Junior Enterprises z całego świata. Głównym jej celem jest promowanie przedsiębiorczości wśród studentów. JADE powstała w 1992 roku. Siedziba organizacji mieści się w Brukseli.

 

Krótko o JADE National Meeting…

JADE Meeting to wydarzenie, na którym spotykają się organizacje danego kraju, wymieniając się wiedzą, umiejętnościami, kontaktami, pomysłami… Rozmawiają o wzajemnej współpracy, biorą udział w szkoleniach.

Siła przebicia

Wielu pracodawców szuka dojścia do najwybitniejszych studentów, by przygarnąć ich pod swoje skrzydła i pomóc im rozwinąć się w swojej firmie. Najszybszy kontakt daje się uzyskać m. in. właśnie poprzez śledzenie ich aktywności, współpracy z organizacjami, w których zdolni, młodzi ludzie odkrywają swój potencjał.

W YPI rozwijamy umiejętności bardzo cenione przez pracodawców.

 

Pamiętacie zapowiedź z zeszłego roku? „Wyjątkowa seria utrzymana w tematyce biznesowej…” Fakt – minęło sporo czasu, ale mamy nadzieję, że otwierający tę serię dzisiejszy artykuł dostarczy Wam przyjemnej lektury.

 

Arkadiusz Szczepanowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *