Historia w pełnej palecie kolorów

Pewien młodzieniec żył sobie w słonecznej Portugalii. Na co dzień przebywał na uczelni wyższej. Rutyna dnia powszedniego z czasem zaczęła go nieco przytłaczać, aż pewnego razu obudził się w nim duch przedsiębiorczości i porwał go w nową rzeczywistość…

Stwierdził, że same studia to dla niego za mało i postanowił założyć organizację, by móc samodzielnie realizować projekty i zdobyć doświadczenie w prowadzeniu firmy.

Pomysł okazał się strzałem w 10. Idea spodobała się wielu ludziom i została rozpowszechniona w Europie oraz na całym świecie. I tak też dotarła do Polski, gdzie w 2002 roku w podobnych okolicznościach powstało Stowarzyszenie YPI Consulting.

Od tej pory YPI łączy młodych, aktywnych ludzi, wykorzystujących swoją wiedzę i innowacyjne pomysły w różnorodnych projektach, wspierających rozwój biznesu w całej Polsce.

Pasja i zaangażowanie scalają członków YPI w jeden organizm. Tam gdzie kreatywność spotyka się z entuzjazmem, powstaje mnóstwo ciekawych pomysłów…

O współpracy z innymi organizacjami

…a pomysły płyną nie tylko z Krakowa. W Polsce są także dwie inne organizacje działające w podobny sposób – PBDA (Poznań) oraz ConQuest (Warszawa) współpracujące z zespołem z YPI.

Dwa razy do roku wszystkie trzy spotykają się na Meetingu, podczas którego dzielą się swoją wiedzą, umiejętnościami, zainteresowaniami..

Tak rodzi się profesjonalizm. A poświadczeniem tego jest przynależność do JADE – międzynarodowej organizacji zrzeszającej tzw. Junior Enterprises (np. YPI, PBDA, ConQuest) z całego świata.

 

Czym jest JADE?

JADE to niepolityczna organizacja non-profit, zrzeszająca podobnie działające jednostki tzw. Junior Enterprises z całego świata. Głównym jej celem jest promowanie przedsiębiorczości wśród studentów. JADE powstała w 1992 roku. Siedziba organizacji mieści się w Brukseli.

 

Krótko o JADE National Meeting…

JADE Meeting to wydarzenie, na którym spotykają się organizacje danego kraju, wymieniając się wiedzą, umiejętnościami, kontaktami, pomysłami… Rozmawiają o wzajemnej współpracy, biorą udział w szkoleniach.

Siła przebicia

Wielu pracodawców szuka dojścia do najwybitniejszych studentów, by przygarnąć ich pod swoje skrzydła i pomóc im rozwinąć się w swojej firmie. Najszybszy kontakt daje się uzyskać m. in. właśnie poprzez śledzenie ich aktywności, współpracy z organizacjami, w których zdolni, młodzi ludzie odkrywają swój potencjał.

W YPI rozwijamy umiejętności bardzo cenione przez pracodawców.

 

Pamiętacie zapowiedź z zeszłego roku? „Wyjątkowa seria utrzymana w tematyce biznesowej…” Fakt – minęło sporo czasu, ale mamy nadzieję, że otwierający tę serię dzisiejszy artykuł dostarczy Wam przyjemnej lektury.

 

Arkadiusz Szczepanowicz

Jedno przemyślenie nt. „Historia w pełnej palecie kolorów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.