Reguła 72 godzin

Przyszedł Ci fajny pomysł do głowy? Pośpiesz się! Masz tylko 72 godziny, żeby osiągnąć sukces w jego realizacji.

k

Reguła 72 godzin            

Regułą 72 godzin można z łatwością posługiwać się w codziennym życiu. Niemniej jednak największą wartość ma ona w planowaniu biznesu. Jest to udowodnione naukowo i może być dobrym motywatorem do działania.

Regułę 72 godzin formułuje się dość prosto. Jeśli do głowy przyszedł nam jakiś pomysł, lecz w ciągu 72 godzin w żaden sposób nie przystąpiliśmy do jego realizacji, to prawdopodobnie nie zrealizujemy go nigdy.

Jak to działa?

Przechodząc od pomysłów do działania automatycznie nastawiamy siebie na sukces. Nie jest konieczne, aby w ciągu trzech dni zrealizować, to co wymyśliliśmy. Ważnym jest pierwszy krok. Na przykład poszukać informacje, omówić to z osobą, której opinia jest dla nas ważna itd.

Jeśli masz pomysł na nowy projekt należy natychmiast zabrać się do pracy. Na początku wystarczy zapisać na kartce odpowiedzi na następujące pytania:

  • Jaki jest mój cel? Co chce osiągnąć?
  • Ile potrzebuje czasu, aby to zrealizować?
  • Kto może w tym pomóc?
  • Czy istnieją przeszkody, które mogą utrudnić realizację? (Jeżeli są, to jakie?)
  • Jakie są sposoby rozwiązania problemów w przypadku napotkania trudności?

W ten sposób nie tylko skonkretyzujecie to, co wymyśliliście, ale również będziecie mieć swój własny plan działań i gotową drogę do realizacji.

Główne przeszkody:

  • Pospieszne wnioski

Zalewają nas negatywne myśli. Zadajemy sobie pytanie czy to jest możliwe do zrealizowania? Jak dobry jest mój pomysł?  Nigdy wcześniej tego nie robiłem/am. Mam zbyt mało czasu i pieniędzy… Te negatywne myśli są normalnym zjawiskiem, gdy mamy do czynienia z czymś nowym, niezwykłym                             i niejednoznacznym. Jednakże bardzo często stanowią wielką barierę i zniechęcają nas to do zmiany. Boimy się i wolimy zostawić wszystko tak jak jest.

Co robić: należy określić sobie 3 przyczyny dlaczego nasze rozwiązanie  będzie działać i odrzucić wszystkie negatywne myśli. Na razie jeszcze nic nie zrobiliście, więc nie warto się bać. Nawet jeśli zaczniecie pracować z „surową” ideą, to pozytywne nastawienie pomoże dopracować ją do łepszego rozwiązania.

  • A jeśli odniosę porażkę?

Kolejną  przeszkodą jest strach przed popełnieniem błądu lub podjęciem złej decyzji. W tym momencie może pomóc stwierdzenie, iż nie ma nieprawidłowych decyzji. Jeśli Steve Jobs kiedyś nie spróbowałby swoich sił w produkcji komputerów, to nie mógłby odnieść tak dużego sukcesu. Gdyby jednak później okazało się, że pomysł nie byłby tak genialny jak chielibyście, to wraz z otrzymanym doświadczeniem możecie go poprawić.

Bez względu na to, czy tworzą się jakieś stereotypy w naszym móźgu czy nie, energii i natchnienia, które pojawiają się u nas wraz nową ideą, wystarczy dla podjęcia pierwszego kroku. Głównym problemem jest, aby w końcu przystąpić do jego zrealizowania, a 72 godziny w zupełności na to wystarczą.

Jeśli mamy jakiś pomysł to warto odwrócić uwagę od negatywnych myśli. Należy usiąść, wziąć kartkę, długopis i zacząć działać!

Walerija Myronowa, Konsultant PR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.