Jak stworzyć własny materiał video? Prezentujemy 9 pomysłów na stworzenie własnego filmu!

Zdajesz sobie sprawę, jak wielką siłę w działaniach promocyjnych i reklamowych odgrywa przekaz video ale nie wiesz, jakiego typu materiały są najskuteczniejsze? W tym artykule podpowiadamy, jakiego typu filmy mogą być tworzone i w jaki sposób każdy z nich może wpłynąć na Twój biznes.

 

  1. Referencje/ Wypowiedzi zadowolonych klientów

Poparcie i aprobata kierowane przez ludzi, którzy osobiście korzystali z oferowanych przez Ciebie produktów i usług jest prawdopodobnie najlepszym przekazem marketingowym. Ludzie wolą słuchać wypowiedzi na dany temat  niż czytać o tym na stronie internetowej. Video-referencje przypisują słowom konkretną twarz osoby wypowiadającej się i są stosowane w celu budowania zaufania do marki.

  1. Wywiady z liderami i wpływowymi ludźmi z branży

Wywiady z liderami , którzy w branży cieszą się wysokim zaufaniem mogą stać się bardzo pomocne przy rozpoczynaniu konwersacji z docelową grupą odbiorców. Jednocześnie wywierają one ogromny wpływ na zauważalność i rozpoznawalność produktu czy usługi. Narzędzia takie jak Google Hangout lub Skype pomagają w tworzeniu tego typu materiału.

  1. Wydarzenia

Chętnie dzielisz się relacjami z ważnych wydarzeń wakacyjnych, kulturalnych czy społecznych, w których brałeś udział? Blogi wakacyjne przekształcane w Video Blogi mogą stać się ciekawym i zabawnym sposobem na dzielenie się z odbiorcami swoimi doświadczeniami. Video, które pokrywa się z ważnymi społecznie wydarzeniami może również pomóc zwiększyć świadomość co do szczególnych celów wydarzenia i dotrzeć z przekazem do  podobnie myślących odbiorców.

  1. Wezwanie do działania

Ten rodzaj video może stać się ważnym źródłem informacji o produkcie, usłudze czy wydarzeniu. Możesz poprosić i zachęcić swoich odbiorców, aby na koniec materiału wykonali konkretną czynność: zarejestrowali się, odwiedzili konkretną stronę internetową czy wzięli udział w organizowanym konkursie.

  1. „ Gadająca głowa”

Tym określeniem nazywa się konkretną osobę wypowiadającą się bezpośrednio do kamery na temat prezentowanego produktu czy usługi. Może być on stosowany w formie powitania na stronie głównej marki lub też jako prezentacja własnej osoby w zakładce „ o mnie” na stronie internetowej.

  1. PowerPoint Video

Ze stworzonej prezentacji w programie PowerPoint w bardzo łatwy sposób możemy stworzyć materiał video. Głos narratora wpleciony w stworzoną prezentację i opowiadający kolejne jej punkty pozwala w prosty sposób stworzyć materiał video.

  1. Video animowane

Możesz tworzyć swoje własne kreskówki na specjalnie do tego przeznaczonych stronach: Fiverr, Nawmall lub GoAnimate. Jeśli nie miałeś z tym nigdy wcześniej do czynienia, możesz tę pracę zlecić komuś z zewnątrz albo spróbować zrobić animacje samemu przy pomocy narzędzia PowToon.

  1. Wskazówki i wiedza techniczna/specjalistyczna

Jest to świetny sposób aby nadać twojemu biznesowi więcej wiarygodności. Twórz video, na którym podzielisz się wskazówkami dotyczącymi rynku niszowego na którym działasz i prześlij ten materiał do Twojego kanału na YouTubie. Pamiętaj, aby zawsze mówić o tym, co Cię pasjonuje i na czym się naprawdę znasz, aby móc się tym dzielić z Twoimi odbiorcami i poszerzać ich grono.

  1. Webinar

Video bardzo dobrze sprawdza się także przy tworzeniu szkoleń online. Ten sposób prowadzenia internetowego seminarium umożliwia obustronną komunikację między prowadzącym a uczestnikami pomimo dzielących ich odległości i pozwala dotrzeć z komunikatem do szerokiego grona odbiorców. Tego rodzaju video można tworzyć na GoToWebinar i następnie udostępniać na Facebooku lub stronie internetowej.

Na koniec warto pamiętać, że bez względu na rodzaj tworzonego video, treść i jakość muszą być spójne z Twoją marką.

Jakiego rodzaju video uważasz za najbardziej inspirujące i skuteczne dla Twojego biznesu?  Co na podstawie własnego doświadczenia i wiedzy mógłbyś dodać do zaproponowanej listy?

 

Źródło: http://www.actwebsites.com.au/video-marketing/

Patrycja Dymon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.